Ucuz ulgamlar France döwlete

France

Fransiýa Gündogar Europada giňişde çekilýär, Belgiýa, Luksemburg, Germaniýa, Şweýsariýa, Italiýa, Monako, Andorra we İspaniýanyň ýanardaý gaznaýandyklary bilen garagözdir. Ýurt Etrabyndaky kopunlyk ýygyndys sanlylygy ýaklaşyk 67 million adamdan durýar we resmi dil Fransyz dilleridir. Fransiýa birleşen sammitli respublikasydyr we şu wezagty hasaplaşyçy Emmanuel Makron. Ýurdun eýýäm milikenlerini çekişdiren hünärbaşy, toparlanmaçy we hyzmat sektorlary hasaba alyşyzly ýurt ekonomiýasydyr. Fransiýaň başly endüstriýalary arasyna seýahatçilik, hawaöýnçylyk we kimýe öwretmek kirýär. Goramak iň ýagdaýyny ýaşap duran Fransiýa seýranaç merkezi Seýilgäh (efsusly Eýfeli Minara) we Lýuwr Müzesidir.

Howa şertleri
Fransanıň meýilnamasy bellenen ýeryatamyzdan bölümsel gepleşikleri bar. Fransanıň şimaly we batyraýsly ýerleri, şol wezipedäki Paris we Normandia ýerleri temperatly okýanyk hawa meýilnamasy bar, bitmez-ter-içer senedäki armanly hawa bar. Bu wezipede adalaryň orta temperatury 10-15°C (50-59°F) arasynda bolýar, ýag baten düşme sowy boşa çykyp, ýag orta temmuzda 30°C (86°F) arasynda çekýär. Fransanıň günortasy we günbatarly ýerleriniň, şol wezipedeki Fransuz Rivýerasy we Provensiýasy, Medeterranean meýilnamasy bar, ýeňil hawa we ýere düşen bolan ýagçylyk meýilnamasy bar. Bu wezipede adalaryň orta temperatury 15-20°C (59-68°F) arasynda bolýar, ýag orta temmuzda 35°C (95°F) arasynda ýeterlikçe çekýär. Esasyda Fransanıň meýilnamasy bellenen, şimalda we batyraýda gymmatlanan we agyr ýerindeki Itan ýagdaýy, güneyde we günbatarly ýerindeki Ingliz ýagdaýy gymmatlanan we ýersiz ýerinde ýatly we ýagçyly ýagdaýy gymmatlanan.
Eden işler
 • Fransa, zengin kültürel mirası ve güzel doğal manzarası olan bir ülkedir. Fransa'da ziyaret edilebilecek popüler yerler arasında şunlar bulunur:
 • Paris: Fransa'nın başkenti ve en büyük şehri, Eyfel Kulesi ve Louvre Müzesi gibi sembolik yerleri, canlı kültürü ve birçok müze, galeri ve restoranıyla ünlüdür.
 • Cannes: Fransız Rivierası'nda bulunan bir şehir, güzel plajları, lüks otelleri ve tatil köyleri ile birlikte yıllık olarak düzenlenen Cannes Film Festivali de dahil olmak üzere birçok film festivaliyle tanınır.
 • Nice: Fransız Rivierası'nda bulunan bir şehir, güzel plajları, canlı kültürü ve birçok müze ve galerisiyle tanınır.
 • Bordeaux: Fransa'nın güneybatısında bulunan bir şehir, güzel mimarisi, zengin tarihi ve dünyaca ünlü şaraplarıyla tanınır.
 • Lyon: Fransa'nın güneydoğusunda bulunan bir şehir, zengin tarihi, güzel mimarisi ve birçok müze ve galerisiyle tanınır.
 • Marseille: Fransa'nın ikinci büyük şehri, güzel plajları, canlı kültürü ve zengin tarihiyle tanınır.
 • Mont Saint-Michel: Normandiya kıyılarında bulunan güzel bir ada ve orta çağ manastırı, muhteşem manzaraları ve zengin tarihiyle tanınır.
 • Loire Vadisi: Fransa'nın ortasında bulunan bir bölge, güzel kaleleri, zengin tarihi ve birçok bağ ve şarap imalathaneleriyle tanınır.
 • Provence: Fransa'nın güneydoğusunda bulunan bir bölge, güzel manzaraları, zengin tarihi ve birçok müze ve galerisiyle tanınır.
 • Strazburg: Fransa'nın kuzeydoğusunda bulunan bir şehir, güzel mimarisi, zengin tarihi ve birçok müze ve galerisiyle tanınır.