Ucuz ulgamlar India döwlete

India

Hindistan Günorta Asiyada ýerleşýän bir ölkedir. Batyrdan Pakistan, ýatyrda Hytaý we Nepali, tarapyndan Bhutan, dogryda Bangladeş we Myanmar bilen dogry saýlanýar. Önümleri 1.4 milliard adamdan ybarat we resmiden dilleri Hind ýa-da Iňlis dilidir. Hindistan federatiw parlamenter-deymokratik respublikasy bolup, güýjüki prezidenti Ram Nath Kovinddir. Ülkede çukurqançylyk, sebitliýarda we hyzmat sektorlaryndan ýüklenýän çözgüli ekonomika bar. Hindistan eýrik industrijalary arasyna IT, önümçilik we syahat sektorlary daýhan edilýär. Ülke zähmet uzyn howaznamaýy mewze bar bolsa-da, namaz-gämçili gyzgyn çölleri we Taj Mahal, ýa-da Gyzyl Hisar gibisinden köpli kemala gelip goýarlagyşlara hökm etmek üçin de bilinýär.

Howa şertleri
Hindistanyň mekan pikiriniň ýeňilikleri bar. Şu ýerde ýerleşen bölümlerde dünýädegi çeşitli mekan pikirleri görülen. Delhi we Mumbai ýaly Hindistanyň demir ve serüýşli ýörelgeleşmelerinde tur anasydopyşkam mekan pikiri görülýär, ýagny ýylda ýazda hawa gatnaşykly we ýagşy we ýyllyk mevsimde elýeterli şäherler. Bu ýerlerde mekanlar ojagy 25-30°C düşündä (77-86°F) menjem eder we ýazda 45°C (113°F) sowaç eýeläp öňe, ýyllyk mevsimde 5°C (41°F) kesýip geçer. Gün-gündogar we başga ýerlerde kiçijik we çapyk hawaň mekan pikiri ýaýran bölümleri, Kerala we Chennai, ýaly ýaşaýan şäherler tur ve ýagny mekan pikiri bar. Şu yerdä mekanlar ojagy 25-30°C (77-86°F) mejbur eder we ýazda 35°C (95°F) ýükje ýampaýar, ýyllyk mevsimde 20°C (68°F)çepeleşip azalýar. Baýramly hindistan hawa mekanynyň amallaryna köp çeşidi bar şol arada, şeýleki ýerlerde gatnaşykly we ýagşy mekan pikiri görülen günderli hawa we gün-gündogar bölümlerde ýagşyly we ýagny mekan pikiri bar.
Eden işler
 • Hindistan, zengin kültürel mirası ve güzel doğal manzarası ile bir ülkedir. Hindistan'da ziyaret edilebilecek bazı popüler yerler şunlardır:
 • Agra: Hindistan'ın kuzeyinde bir şehir, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve Yedi Harikadan biri olan sembolik Tac Mahal ile tanınır.
 • Jaipur: Hindistan'ın kuzeyinde bir şehir, güzel sarayları ve kaleleri, Hawa Mahal ve Amber Kalesi gibi yerleri ile ve canlı kültürü ve mutfağı ile tanınır.
 • Varanasi: Hindistan'ın kuzeyinde bir şehir, zengin tarihi ve kültürel mirası, birçok tapınak ve mabedi ve Ganj Nehri'nin kıyısındaki güzel ghatları ile tanınır.
 • Delhi: Hindistan'ın başkenti ve en büyük şehri, zengin tarihi, Kırmızı Şehir ve Hindistan Kapısı gibi simge yapıları ve canlı kültürü ve mutfağı ile tanınır.
 • Udaipur: Hindistan'ın kuzeyinde bir şehir, güzel sarayları ve gölleri, City Palace ve Lake Palace gibi yerleri ile zengin kültürel mirası ve tarihi ile tanınır.
 • Mumbai: Hindistan'ın en büyük şehri, canlı kültürü, zengin tarihi ve Gateway of India ve Chhatrapati Shivaji Terminus gibi birçok simge yapılarıyla tanınır.
 • Goa: Hindistan'ın batı kıyısında bir eyalet, güzel plajları, canlı kültürü ve gece hayatı ile ve birçok Portekiz etkisi olan kilise ve kaleleri ile tanınır.
 • Kerala: Hindistan'ın güneyinde bir eyalet, güzel manzaraları, zengin kültürel mirası ve birçok lagünü, plajı ve Ayurveda spa merkezi ile tanınır.
 • Darjeeling: Hindistan'ın kuzeyinde bir tepelik kasaba, Himalayalar'ın güzel manzaraları, zengin tarihi ve birçok çay plantasyonu ve bahçesi ile tanınır.
 • Leh: Hindistan'ın kuzeyinde bir kasaba, güzel manzaraları, zengin kültürel mirası ve birçok manastır ve tapı ile tanınır.