Ucuz ulgamlar Mexico döwlete

Mexico

Meksika, Demirgazyp Amerika mejlisine salgylan ýurtdyr. Şimleryň ýüze Önited Amerikanyn beýleki respublikalary bilen ynanyp, güneyde Gwatemala hem de Beliz bilen basýar. Meksikanyň döwletgurlugy 128 müňlüm insan bar bolan federatiw prezidentli görnüşdäki birleşdirilen demokratik respublikasydyr. Resmi dili ispanyça we pul birligi Meksikanyň pesosydyr. Meksika, köpçül, Ýewropa we Afrika gatnaşyklarynyň meýilleleri arasyndaky zähmetli kültüri warasy bilen hem derňew kemalaýdyr. Ülkäniň möhtelif ekonomikasyna, zähmetli tarım, önümlendirişiň, hem derweze hünärleriniň wezelerine significiantly iýeler bar. Meksikanyň birnäçe esasy sektorlary arasyna ulanyjan gaz, duşuşulghanly galaýyş, gezekorlygy we telekommunikasiýa guramalaryda girýär.

Howa şertleri
Meksika ýer-üýşünde aýry düzgünlüklerde geçirilen, çeşitli klimata eýedir. Gün-gündiz meksika ýer-üýşünde doly ýylymy ýeňişli, orak ýaly ýas samary üçin ähli ýerdäki. Meksikanyň ýurdumyzy çeşitli geçirildiklere laýyklykly, şu üýtgede deýeniş bäri mumkin, ýazda oňsuz 25°C (77°F) derejde gaty ýagdaý yüz golýar, peýnirde is çörek kitýar 10°C (50°F) derejene. Meksika aýry güýzüm atlary hünärleşdik, diýýemiki Pasifik we Karib deňizlerine gelýän türli derejeli senjirlere arkalyk edýän. Ählide-de hemra, Meksika ýer-üýşäde güýzüm çalt we gara obany, häzir-da ružgärleri bar.
Eden işler
 • Meksika, gezilmesi ilginc birçok yeri olan geniş ve çesitli bir ülkedir. Meksika'daki bazı popüler destinasyonlar şunlardır:
 • Meksiko Sehri: Meksika'nın baskenti ve dünyanın en büyük sehirlerinden biri olarak, zengin tarihi ve kültürel mirasiyla taninır.
 • Cancun: Karayip kiyisindaki popüler bir plaj tatil beldesi olup güzel plajlari ve canli gece hayatiyla ünlüdür.
 • Tulum: Karayip kiyisinda bulunan eski bir Maya sehri olup, iyi korunmus kalintilari ve güzel plajlariyla taninir.
 • Playa del Carmen: Karayip kiyisindaki popüler bir plaj kasabasi olup, güzel plajlari, canli gece hayati ve Tulum'daki Maya kalintilarina yakinligiyla ünlüdür.
 • Cozumel: Karayip kiyisinin açiklarinda bulunan bir ada olup, güzel plajlari, berrak sulari ve dünya standartlarinda dalis imkanlariyla ünlüdür.
 • Cabo San Lucas: Baja California Yarimadasi'nin güney ucunda bulunan popüler bir plaj tatil beldesi olup, güzel plajlari, lüks tatil köyleri ve canli gece hayatiyla ünlüdür.
 • Puerto Vallarta: Pasifik kiyisindaki popüler bir plaj tatil beldesi olup, güzel plajlari, canli gece hayati ve hos eski kasabasiyla taninir.
 • Guadalajara: Meksika'nin ikinci büyük sehri olup zengin tarihi, kültürel mirasi ve canli sanat sahnesiyle ünlüdür.
 • Monterrey: Meksika'nin üçüncü büyük sehri olup güçlü ekonomisi, modern mimarisi ve güzel dogal çevresiyle ünlüdür.
 • San Miguel de Allende: Merkezi yüksek düzlüklerde yer alan güzel bir kolonyal sehirdir ve etkileyici mimarisi, canli sanat sahnesi ve güzel dogal çevresiyle taninir.