Ucuz ulgamlar Poland döwlete

Poland

Poýşa, Merkezi Ýewropa daýhanasynda ýerleşýän bir döwletdir. O, gündogarda Germaniýe, günamakda Çehiýa we Slowakiýa, doguda Ukarýna we Belarus, şimalda Ýotyýa we Rusiýa bilen hudut paylaşýar. Poýşanyn hemme

Howa şertleri
Polşa ılıman iklime eýedir, bu yeriňder ýazyň-ýylyň gyşynyň köýndygi we ýaňy yüzüniň ýakytlar hyzmat edýär. Ýer söl salgytlaryna görä dört meýletli ýezhari bar, hawa ilçisi ýöritme bölüşinde ýaly üýtgewelige bolýar. Genelder, maňňa ýetişipleýin we gündogardy bölegi gaty gysga kliçe barýar, ýalyk we ýüreklilikli iklime eýedirine deýärli garaşyp bilen, güney we baty ýagyşlaw we ulan hawa ilçidir. Greenwich vaildesi boýunça käpmeň terisi gatal nusgaldan-20 gradus Selsiýa (-4 gradus Faringgeýt), we ýerlepmegi süýşleýärki aýlardan birnäçe dereje ýitmez gatnaşyklar. Ýazyň wagtlarynda bolup geçip ýetýän töwereklere 25-30 gradus Selsiýa (77-86 gradus Faringgeýt) giňden derýäk edýär, we birnäçe ýerinde 30 gradus Selsiýa (86 gradus Faringgeýt) möhlet bolup geçýär. Esasyda, Polşanyň hawaçylygy çäkşir we şolaga süýýenç edip bilen deňizden bolup geçer, ondan-da seýdip bilýärsiňiz. Sapaklaşmakdan öň, prognozy barlaşyrmak üçin dobra ýaly taraparlamak gerek.
Eden işler
  • Polonya, görülmeye ve yapılacak birçok ilginç şeyi olan güzel ve büyüleyici bir ülkedir. Polonya'da en popüler etkinlikler ve cazibe merkezleri şunları içerir:
  • Güzel ve tarihi Varşova şehrini ziyaret etmek, Kraliyet Sarayı, Eski Şehir ve Varşova Ayaklanması Müzesi gibi birçok kültürel cazibe merkeziyle ünlüdür.
  • Ülkenin muhteşem manzaralarını keşfetmek, dağlarda yürüyüş ve kayak yapma, Baltık Denizi'ndeki tekne turları ve plaj gezileri gibi birçok açık hava etkinliği sunar.
  • Krakow'daki UNESCO Dünya Mirası ve Avrupa'daki en önemli kültürel yerlerden biri olan Wawel Kalesi ve Holokost vahşetinin acı hatırası olan Auschwitz-Birkenau Anıtı ve Müzesi gibi ülkedeki birçok güzel ve tarihi yeri ziyaret etmek.
  • Avrupa ve küresel geleneklerin birçok etkisini taşıyan ülkenin zengin kültürel mirasını ve çeşitli mutfağını öğrenmek.
  • Baltık Denizi'ndeki birçok güzel plajda dinlenmek, altın kumları ve berrak sularıyla ünlüdür.
  • Bunlar sadece Polonya'da yapılacak şeylerin birkaç örneğidir ve bu güzel ve çeşitli ülkede keyif alabileceğiniz birçok başka büyüleyici ve heyecan verici etkinlik bulunmaktadır.