Ucuz ulgamlar United Arab Emirates döwlete

United Arab Emirates

Birleşen Arap Emirlikleri, Orta Doğu'da bulunan bir ülkedir. Güneyinde Suudi Arabistan, doğusunda Umman ile komşudur. Birleşen Arap Emirlikleri'nin başkenti ve en büyük şehri Abu Dabi'dir. Resmi dil Arapça'dır ve para birimi BAE dirhemi'dir. Birleşen Arap Emirlikleri'nin nüfusu yaklaşık olarak 9.5 milyon kişidir. Ülke, petrol ve gaz, finans ve turizm de dahil olmak üzere geleneksel ve modern endüstrilerin bir karışımına sahip çeşitlendirilmiş bir ekonomiye sahiptir. BAE, modern şehirleri, lüks otelleri ve alışveriş merkezleri, müziği, sanatı ve mutfağı da dahil olmak üzere zengin kültürel mirası ile tanınır. Ayrıca sıcak, kuru çöl iklimi ve çatışma ve siyasi istikrarsızlık geçmişiyle de tanınır.

Howa şertleri
Birleşik Arap Emirlikleri, yıl boyunca 20-40 derece Celsius (68-104 derece Fahrenheit) arasında değişen sıcak, kuru bir çöl iklimine sahiptir. Ülkede iki farklı mevsim yaşanır: Mayıs'tan Eylül'e kadar olan sıcak mevsim ve Ekim'den Nisan'a kadar olan daha serin mevsim. Sıcak mevsimde, hava çok sıcak ve kuru olup yağış neredeyse hiç yoktur, oysa serin mevsimde hava ılımandır ve zaman zaman yağmur görülür. Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret etmek için en uygun zaman, kişisel tercihleriniz ve ne yapmak istediğinize bağlıdır. Ülkenin sıcak mevsimini deneyimlemek ve açık hava etkinliklerinin keyfini çıkarmak isterseniz, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları ziyaret etmek için en uygun zamandır. Eğer daha serin, ılıman bir hava tercih ediyor ve kalabalıklardan kaçınmak istiyorsanız, Aralık, Ocak ve Şubat ayları ziyaret etmek için en uygun zamandır.
Eden işler
  • Hanym Birleşen Arap Emirlikleri, çeşitli ilginç şeylere ve yapıları bulunan zengin bir kültürel mirasa sahip bir ülkedir. BAE'nin başlıca turistik mekanları arasında dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa yer almaktadır ve şehrin muhteşem manzarasını sunmaktadır. Diğer popüler yerler arasında BAE'nin en büyük camisi olan ve karmaşık mimarisi ve mermer kubbeleriyle ünlü olan Şeyh Zayed Büyük Camisi yer almaktadır. Palmiye şeklinde tasarlanmış yapay bir adanın bulunduğu Palm Jumeirah da lüks otelleri ve plajlarıyla tanınırken, dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall da çeşitli mağazalar, restoranlar ve eğlence seçenekleri sunmaktadır. Bunların yanı sıra, BAE müziği ve sanatıyla da bilinir, bu yüzden yerel müzisyenleri dinleyin ve bir sanat galerisini ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.